Sayfalarİlki 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Son Günü etkinliği kapsamında 1998 yılında gerçekleştirilen Kadın Sığınakları ve Danışma/Dayanışma Merkezleri Kurultayı'nın on beşincisinde yeniden bir araya geliyoruz. Türkiye’nin her yerinde kadına yönelik aile içi şiddete karşı mücadele eden bizler, her yıl başka 
bir ilde bir araya geldiğimiz kurultayı bu yıl 12-13-14 Ekim tarihlerinde İzmir’de İzmir Kadın Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz. 

Bu yıl “Cinsiyetçi Sosyal Politikalar” konusunda sunulacak tebliğlerle birlikte bu konuda hep birlikte tartışma yürütmeyi istiyoruz. Yine bu yıl, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yürütülen yasa çalışmaları, yasanın uygulama yönetmeliği, şiddet önleme ve izleme merkezleri yönetmeliği, kadın sığınakları yönetmeliği hazırlık süreçleri, kadın örgütleri ve bakanlık arasındaki ilişkiler gündemimizde oldu. Elbette bu politik atmosferde dur durak bilmeyen kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri canımızı yakmaya devam ediyor. Yine kürtajın yasaklanması girişimlerinde de, sürdürülen politikaları açığa çıkarmak önemli. Tüm bu politikaları ve sonuçlarını, gerek tebliğlerin ardından gerekse atölyelerde tartışmayı istiyoruz. 

Kurultayın açılış gününde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız. İlk gün programı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Dayanışmayla,
İZMİR KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ

Ulaşım Bilgisi:
Tarih:12.EKİM.2012 Cuma
Yer: İzmir Büyükşehir Belediyesi otopark yanı
Hareket saati 8.30

Otel Bilgisi:
Özdere Grand Efe Otel
Cumhuriyet Mah. Gökşen Sok. 25, Özdere- İzmir
0232 797 5803Hiç yorum yok :

Yorum Gönder